Van veestal naar woonhuis

Een oude veestal omtoveren tot riante woning voor een gezin met vier kinderen. Een uitdagende opdracht want het pand ligt in beschermd dorpsgezicht, was niet geïsoleerd en in slechte staat.

Bestaande kolommen structuur als uitgangspunt voor de indeling

De bewoners wilde graag het karakter van het pand behouden. De bestaande kolommen structuur heb ik behouden en vormt het uitgangspunt voor de indeling. Een centrale as leidt van voor tot achter. Dit geeft de bewoners en hun bezoek direct een beeld vanaf de voordeur naar de achtertuin.

Licht- en kleurgebruik

Halverwege de hal is een lichtkoker naar de zolder toegepast zodat er veel licht ontstaat in wat anders een relatief donkere hal zou worden. Eenmaal in de woonkamer loop je tegen een grote glazen pui aan. Deze kan helemaal opengeschoven worden zodat je het gevoel hebt meteen buiten te zitten. Doordat je helemaal naar de nok kan kijken en heel veel licht hebt ervaar je ruimte als groots en imposant, terwijl je juist in het zitgedeelte je geborgen voelt door de nadrukkelijke aanwezigheid van de kolommen.

In dit ontwerp spreekt de architectuur voor zichzelf en daarom hebben de bewoners het kleurgebruik zo minimaal mogelijk gehouden.

LJW Architectuur
Berry Westland
Contact opnemen
Project details Opdrachtgever

Particulier



Partners

Vreeswijk & Koebrugge Bouwmaatschappij BV



Fotograaf

Eline Hogenbirk



Plaats

Huizen



Datum realisatie

2016